امروز شنبه 25 مرداد 1399 ساعت 21 : 33 دقیقه

تولید 803 نوع مواد مخدر در دنیا

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست اخبار | ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398 در ساعت 29 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ایرنا طبق خبری که از نشست شورای هماهنگی مواد مخدر مازندران منتشر کرده است از قول ولی زاده این طور خبر داد که در حال حاضر 803 نوع مواد مخدر در دنیا تولید می شود که این میزان 5 برابر سال 2000 میلادی می باشد. بسیاری از شیمی دانان در دنیا به جای خدمت رسانی در جهت بهبود جوامع در خدمت تولید انواع مواد مخدر می باشند و تحقیقات خود را در زمینه کشف جدید مواد مخدر و تغییر خواص آن ها انجام می دهند و این یکی از دلایل تولید مواد مخدر در انواع مختلف می باشد.

معاون ستاد مبازره با مواد مخدر همچنین خاطر نشان کرد در حال حاضر در کل جهان در حدود 280 میلیون نفر معتاد هستند که از این تعداد، 180 میلیون نفر گرفتار مواد مخدر کانابیس هستند که حشیش و ماریجوانا در زیر مجموعه این نوع از مواد مخدر قرار گرفته است. توهماتی که این مواد برای فرد ایجاد می کند باعث می شود تا فرد علاقمند به استفاده از این نوع مواد مخدر شده و رفته رفته به این مواد اعتیاد پیدا کند. از تعداد 180 میلیونی که ذکر شد 55 میلیون نفر مصرف کننده مواد مخدر سنتی و مابقی مواد روانگردان استفاده می کنند.

در ایران سالانه چهار هزار نفر بر اثر اعتیاد فوت می  کنند

ولی زاده همچنین در این نشست اعلام کرد که سالانه 4000 نفر در ایران بر اثر مصرف مواد مخدر صنعتی جان خود را از دست می دهند که البته سایر کشورهای جهان نیز با این موضوع درگیر هستند. در این نشست عنوان شد تا برای جلوگیری از مشکلاتی که بر اثر مصرف مواد مخدر ایجاد می شود باید فرهنگ سازی انجام شود تا قبل از پیدا کردن اعتیاد فرد به مواد مخدر پیشگیری های لازم برای جلوگیری از اعتیاد به مواد مخدر انجام شود.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
هولوگرام دار شدن داروهای مخدر

هولوگرام دار شدن داروهای مخدر

مدیر کل درمان و حمایت های اجتماعی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت برای هولوگرام دار شدن داروهای آگونیست ...
تولید 803 نوع مواد مخدر در دنیا

تولید 803 نوع مواد مخدر در دنیا

ایرنا طبق خبری که از نشست شورای هماهنگی مواد مخدر مازندران منتشر کرده است از قول ولی زاده این طور خب ...