امروز شنبه 25 مرداد 1399 ساعت 20 : 59 دقیقه

اعتیاد چیست

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 23 مهر 1398 در ساعت 28 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اعتیاد باعث نادیده گرفتن حق و حقوق دیگران و بی اهمیتی نسبت به کارهای شخصی، کار امروز را به فردا انداختن، دیگران را قضاوت کردن، تایید طلبی، خود کوچک بینی، زود رنج و حق به جانب می شود. اگر این بیماری درمان نشود آرامش و آسایش و حال خوش از انسان سلب می شود پس باید هر چه زودتر به فکر درمان آن باشیم.

بیایید اعتیاد را بهتر بشناسیم.

اعتیاد از مواد مخدر و انسان تشکیل شده است.

مواد مخدر چیست؟

آن چه انسان را از حالت تعادل خارج و در سیستم تولید کننده مواد شبه افیونی بدن اختلال ایجاد کند را مواد مخدر گویند.

مواد مخدرهای درونی که سیستم تولید کننده مواد شبه افیونی بدن می باشد اعم از دنیورفین، آندورفین، مورفین، پاپاورین، دوپامین و غیره که طبیعی هستند.

مواد مخدرهای بیرونی که شامل انواع مخدرهای مصنوعی و صنعتی مانند قرص های روانگردان، مشروبات الکلی، کراک، شیشه، هروئین، حشیش، تریاک و شیره می باشد.

شخص مصرف کننده مواد مخدر که در شهر وجودی خود اخلال ایجاد کرده، سیستم تولید کننده مواد شبه افیونی بدن خود را که به صورت طبیعی ترشح می کرده را از کار انداخته و مواد مخدر بیرونی را جایگزین آن کرده است. در واقع سیستم تولید کننده مواد شبه افیونی نابود نشده فقط از کار افتاده و یا خوابیده است.

حدود 11 ماه زمان لازم است تا یک سیستم شبه افیونی طبیعی بدن از کار افتاده و خماری سراغ شخص مصرف کننده بیاید یعنی تمام سیستم بدن شخص مصرف کننده مختل شود و علامت های آن  نا آرامی، بی خوابی، افسردگی، انزواطلبی، گوشه نشینی، ناامیدی، ترس می باشد و شخصی که خمار است بی قرار است و دائم در حال گریه می باشد.

حال برای درمان این موضوع ما باید همان طوری که مواد را از کم شروع کردیم و به مرور زمان زیاد شد به همان صورت عکس آن عمل کرده و کاهش دهیم البته با دارو، به عبارتی نردبانی را که پله پله بالا رفتیم به همان صورت پله پله پایین بیاییم و بعد از 11 ماه به درمان کامل دست یابیم.

روز اول که مواد مصرف کردیم شاید دو تا دود بود ولی کم کم به 3 گرم و شاید بیشتر هم رسید و در کنارش مواد دیگری هم اضافه شد.

حال برای درمان اعتیاد از شربت اپیوم تینکچر که اصطلاحاً OT گفته می شود استفاده می کنیم. شربت OT بهترین دارو برای درمان اعتیاد شناخته شده است و طریقه مصرف آن به این صورت است که طبق مصرف مواد مخدر شخص مصرف کننده مقدار دارو را تعیین می کنیم. وقتی ثبات پیدا کرد 21 روز به 21 روز یک پنجم یا 20% آن را کم می کنیم. تا مدت حدود 11 ماه این مقدار دارو به 0.3 یا چند قطره می رسد و بعد قطع شخص تحت درمان بدون خماری و ناراحتی به درمان کامل دست خواهد یافت.

این روش بهترین روش شناخته شده و برای اقسام مواد مخدر کارساز می باشد. البته در صورتی که خود مصرف کننده خواسته باشد که به درمان برسد شخصی که اقدام به درمان اعتیاد می کند از لحاظ جسمی و روای دچار مشکل می شود که به عبارتی می توان گفت عکس العمل های آشکار و پنهان آن بروز می کند.

عکس العمل های آشکار که عطسه های پی در پی، آبریزش بینی، بی خوابی، بدن درد و غیره می باشد و عکس العمل های پنهان که شامل بی خوابی، بی قراری، افسردگی، نا امیدی، ترس و غیره می باشد.

مشکلات جسمی ما طی حدود دو هفته یا سه هفته رو به بهبود می رود ولی مشکلات روحی و روانی ما هست که همیشه همراه ماست. مثلاً شخصی که بعد از چند سال از ترک مواد مخدر هنوز از لحاظ روحی روانی دچار مشکل است و بعد از چند سال دوباره مصرف را شروع می کند. چرا؟ چون هنوز به درمان نرسیده است.

در آتیه سازان قطع مصرف 0.05 درمان است و 95% آن بستگی به جهان بینی دارد یعنی باید آموزش ببینیم تا جهان بینی ما رشد پیدا کند و به باورهایی برسیم که مثلاً تریاک خوب است ولی مال من نیست و به من ربطی ندارد.

حال این جا به یک سوال می خوریم و آن این است که چرا شخصی بعد از سال ها درمان اعتیاد ،دوباره به مواد مخدر روی آورده است؟ باید بگوییم که بدن این شخص نیازمند مواد مخدر است و بع از سال ها هنوز گرسنه مواد است چون سیستم تولید کننده مواد افیونی این فرد هنوز فعال و بازسازی نشده است. به عبارتی بدن این فرد نیاز به مواد مخدر دارد حال چه از خارج از بدن که مواد مصنوعی هستند و چه سیستم داخلی بدن، به هر صورت احتیاج دارد و باید به بدن برسد.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
افراد معتاد چه نشانه هایی دارند

افراد معتاد چه نشانه هایی دارند

افرادی که دچار اعتیاد شده اند دارای علائم و نشانه هایی هستند که با مشاهده چند مورد از آن ها می توانی ...
اعتیاد چیست

اعتیاد چیست

اعتیاد باعث نادیده گرفتن حق و حقوق دیگران و بی اهمیتی نسبت به کارهای شخصی، کار امروز را به فردا اندا ...